Strona główna/Aktualności/Dzień Języka Ojczystego

25 Lutego 2020

Granice mojego języka

wyznaczają granice mojego świata.                                                                                                  (Ludwig Wittgenstein)

Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020r.  w szkole  obchodziliśmy  Dzień Języka Ojczystego.

Święto ustanowione przez UNESCO w listopadzie 1999r. ma przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do własnego języka  i dbałość  o jego przetrwanie.

W Polsce obchody tego dnia polegają na promowaniu języka polskiego i podkreślaniu konieczności ochrony dziedzictwa językowego.

W tym dniu, we wszystkich klasach, na lekcji języka polskiego, uczniowie  rozwiązywali zagadki, wyszukiwali błędy językowe, a także tworzyli wyklejanki z gazet.  Zaproponowane zabawy cieszyły się  dużym zainteresowaniem, a prace ozdobiły sale lekcyjne.

Dzień Języka Ojczystego upłynął  w wesołej  atmosferze.  Na pewno  wejdzie na stałe

do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Izabela Zozworek