Strona główna/Aktualności/Narodowe czytanie "Katarynki"

Narodowe czytanie "Katarynki"

6 Września 2019

Narodowe Czytanie „Katarynki” B. Prusa w naszej szkole

W piątek, 6 września 2019 r., uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta RP.

W tym roku przedsięwzięcie to odbyło się pod hasłem „Nowele polskie”, czytaliśmy utwór Bolesława Prusa „Katarynka”. Z tej okazji uczniowie kl. IV wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Godowie. Pod okiem Pani Kasi czytali wylosowane wcześniej fragmenty lektury, a następnie tworzyli animacje poklatkowe dotyczące akcji Narodowe Czytanie. Obejrzeli też prezentację o sposobach pomocy osobom niewidomym, następnie odegrali scenki polegające na oprowadzeniu osoby niewidomej po bibliotece.

Pozostałe klasy słuchały wybranych fragmentów w wykonaniu uczniów klas V.

Było to ciekawe i uwrażliwiające na literaturę polską przeżycie i doświadczenie.

Każdy uczestnikł opieczętował swój egzemplarz, a niektórzy również zeszyt, okolicznościową pieczęcią upamiętniającą tegoroczną edycję Narodowego Czytania, ufundowaną przez Kancelarię Prezydenta RP dla oficjalnych organizatorów akcji.

Justyna Chrzan, Izabela Zozworek