Strona główna/Aktualności/Sukces w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym

Sukces w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym

20 Grudnia 2021
Sukces w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym

Uczennica naszej szkoły przeszła do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Nadia Marczak, uczennica klasy ósmej, przygotowywała się z języka polskiego.

Tak duży sukces wymagał od uczennicy  poświęcenia i systematycznej pracy. Zakres wiedzy do opanowania wychodzi poza podstawę programową szkoły podstawowej.

Warto dodać, że laureaci konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej lub oddziału integracyjnego, sportowego, mistrzostwa sportowego, dwujęzycznego, międzynarodowego oraz klasy wstępnej w publicznej szkole ponadpodstawowej ogólnodostępnej, po spełnieniu pozostałych niezbędnych warunków wymaganych do przyjęcia do danego typu szkoły.

Trzeci etap konkursów odbędzie się w marcu 2022 roku. Trzymamy kciuki.