Strona główna/Aktualności/Spotkanie z Panem Pająkiem!/Żywa lekcja przyrody!

Spotkanie z Panem Pająkiem!

18 Października 2022
Spotkanie z Panem Pająkiem!

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Godowie po raz kolejny zawitał Pan Andrzej Pająk, tym razem w towarzystwie wybranych gadów pochodzących z całego świata. Pan Andrzej Pająk jest biologiem, zoologiem oraz herpetologiem i już przez 27 lat umila czas uczniom naszej szkoły przedstawiając najciekawsze gatunki zwierząt.

Andrzej Pająk organizuje pokazy z udziałem żywych zwierząt i potrafi o nich opowiadać w niezwykle ciekawy sposób. Jest wyjątkowym nauczycielem, który przyciąga uwagę uczniów niesamowitym darem przekazu. Ogromna wiedza to suma teorii, wielu lat doświadczeń hodowlanych i obserwacji. Jego pasja i miłość do zwierząt hipnotyzuje dzieci i dorosłych. Spotkanie z Andrzejem Pająkiem to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. Zwierzęta, które można dotknąć, obejrzeć z bliska, pogłaskać czynią, że żywe lekcje są dla wszystkich wielkim przeżyciem. Andrzej Pająk jest hodowcą gadów, pająków, i ssaków, kolekcjonerem ptaków, motyli, chrząszczy i żuków. Jest przyrodnikiem uczestniczącym w różnorodnych działaniach ochroniarskich na Śląsku.

Kształtowanie postaw proekologicznych i uwrażliwienie na piękno przyrody to główne przekazy na każdych spotkaniach z dziećmi oraz młodzieżą. Nasi uczniowie byli zachwyceni pokazem gadów i z ogromną ciekawości wsłuchiwali się w historie Pana Pająka.