Strona główna/Aktualności/Osobliwości świata fizyki

Osobliwości świata fizyki

23 Września 2021
Osobliwości świata fizyki

W dniu 17.09.2021 r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły już po raz trzeci wraz z uczniami ze Skrbeńska i Krostoszowic brali udział w wykładach pt. „Osobliwości Świata Fizyki” zorganizowanych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Tematami tegorocznych spotkań była „ Bezcenna energia” oraz  „ Na fali”.  Były to wykłady, które opierały się na przeprowadzanych na żywo eksperymentach,  prowadzone przez naukowców pracujących na co dzień w laboratoriach Instytutu Fizyki  dopasowane do wieku uczestników. Przeprowadzane eksperymenty często z udziałem uczniów pokazywały jak prawa fizyki działają w rzeczywistości. Pozwalało to na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki.

Katarzyna Powieśnik

Uczniowie na sali wykładowej  doświadczenia

pokaz filmu sala wykładowa

sala wykładowa