Dzień Strażaka 2025
30 Kwietnia 2025
30 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Strażaka, który jest obchodzony w dniu św. Floriana - patrona strażaków. Wydarzenie miało na celu uczczenie trudu, poświęcenia i odwagi wszystkich funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.
Akademia rozpoczęła się o godzinie 11:00 w szkolnej hali sportowej. Na uroczystość zostali zaproszeni strażacy z lokalnej jednostki OSP, a także przedstawiciele władz samorządowych i dyrekcja szkoły. Po odśpiewaniu hymnu strażaków głos zabrała pani dyrektor, która w serdecznych słowach podziękowała strażakom za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy i narażanie własnego życia w służbie innym.
Część artystyczna akademii została przygotowana przez uczniów klas IV - VII pod opieką nauczycieli. Młodzież zaprezentowała wzruszające wiersze i piosenki poświęcone strażakom, a także krótki spektakl teatralny. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a wielu zaproszonych gości nie kryło wzruszenia.
Po części artystycznej był również czas na wspólne zdjęcia i krótką rozmowę z zaproszonymi gośćmi.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Tegoroczna akademia była pięknym wyrazem szacunku i wdzięczności dla wszystkich strażaków. Była to również ważna lekcja dla uczniów - przypomnienie o wartości odwagi, poświęcenia i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.