Strona główna/Aktualności/Dzień Dyni w przedszkolu/Dzień Dyni

Dzień Dyni w przedszkolu

27 Października 2022
Dzień Dyni w przedszkolu

26 października przedszkolaki świętowały Dzień Dyni. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat warzyw z rodziny dyniowatych.  Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości, kształtu i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zabawami plastycznymi, wierszykami, zabawami, konkursami i tańcami. Przedszkolaki mogły posmakować przysmaków przygotowanych z dyni. Były przepyszne gofry oraz smaczna zupa dyniowa. W czasie poobiedniej relaksacji miło odpoczywało się przy świecących dyniowych lampionach.