Strona główna/Aktualności/Dzień Drzewa w przedszkolu/Dzień Drzewa w grupie Misie/Dzień Drzewa w grupie Smerfy

Dzień Drzewa w przedszkolu

17 Października 2022
Dzień Drzewa w przedszkolu

10 października obchodzimy Światowy dzień Drzewa.

Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ...

Już po raz kolejny dzieci z przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Godowie obchodziły Dzień Drzewa. Grupa Smerfy i Krasnoludki brały udział w wyzwaniu Dzień Drzewa 2022 sadząc drzewa w przedszkolnym ogrodzie. Razem z paniami wybrały się na jesienny spacer wśród drzew poznając rodzaje i nazwy wybanych drzew. Do przedszkola dzieci wróciły z pięknymi jesiennymi bukietami, wzbogacając przedszkolne Kąciki przyrody.