Unia Europejska - Projekty
Strona główna/Aktualności/Warsztaty profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Policji/Warsztaty przeprowadzone przez Funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim

Warsztaty profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Policji

6 Maja 2026
Warsztaty profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy Policji

5 maja br. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, realizujący działania z zakresu profilaktyki społecznej. Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o uczniach i miało na celu zwiększenie ich świadomości w obszarze bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej. W ramach wizyty przeprowadzono angażujące warsztaty dla uczniów klas IV-VII. Uczniowie klas VIII wezmą udział w odrębnych zajęciach po zakończeniu egzaminów ósmoklasisty. Program spotkania obejmował istotne zagadnienia związane z hejtem, przemocą rówieśniczą oraz konsekwencjami prawnymi zachowań niezgodnych z obowiązującymi przepisami. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. Uczniowie aktywnie włączali się w dyskusję, zadawali pytania oraz z dużą uwagą śledzili prezentowane treści. W swoich opiniach podkreślali, że warsztaty były wartościowe, a przekazane informacje - jasne, przystępne i wyczerpujące.

Warsztaty zrealizowano w ramach programu „Masz moc na przemoc - przerwij to! Przeciwdziałanie bullyingowi w szkole”. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za przyjęcie zaproszenia oraz przeprowadzenie inspirujących zajęć. Liczymy na dalszą owocną współpracę i kolejne inicjatywy profilaktyczne, które stanowią istotny element edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania przemocy i cyberprzemocy.

do góry